Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinės mokyklos naujienos

Pirmokai – pilnateisiai bibliotekos lankytojai
2017-10-06

Bibliotekoje svečiai, lankytojai visada laukiami. Lydimi savo mokytojos Adelės Zūbienės pirmokai sugužėjo į biblioteką jau antrą kartą.

Pirmo apsilankymo metu jie susipažino su bibliotekoje gyvenančiomis knygelėmis, sužinojo kokia spalva yra pažymėtos knygos būtent jiems, pradedantiesiems skaitytojams. Susidomėję apžiūrėjo ir visas knygas sugulusias mokyklos bibliotekos lentynose. Bandė spėti kiek jų čia galėtų būti, šimtai ar tūkstančiai...

Šį kartą pirmokai susipažino su knygų skolinimosi bei grąžinimo taisyklėmis. Taip pat pirmokai sužinojo, kad vyksta daugiausiai skaitančios klasės konkursas, kurio metu „Smalsusis voveriukas“ rinks perskaitytų knygelių riešutėlius. Nors didelė dalis mokinukų dar tik dėlioja raideles į ilgus traukinukus ir bando skaityti žodelius, tačiau su dideliu džiaugsmu pasižadėjo tapti ištikimais knygučių draugais. O kad taptų tikru skaitytoju reikalingas jau bibliotekoje registruotas vieningas skaitytojo pažymėjimas. Ant smagios užduoties lapo užrašę savo vardą ir nuspalvinę „Smalsųjį voveriuką“ bei gavę skaitytojo pažymėjimą, pirmokai tapo oficialiais mokyklos bibliotekos lankytojais.

Smagiai klegėdami mažieji pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas mylėti ir saugoti, kad grąžinant į biblioteką jos būtų švarios ir nesuplėšytos.

Bibliotekininkė Aurika Papievienė

.